TİYATRO CEZAEVİNDEKİ İNSANLARLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

TİYATRO CEZAEVİNDEKİ İNSANLARLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ve İstanbul Devlet Tiyatrosu, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile birlikte bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor.

Türk öykü dünyasının önemli yazarlarından Sait Faik Abasıyanık'ın öykülerinden uyarlanan Masallar, Türküler Bir de İnsanlar sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde, tiyatroyu  cezaevlerindeki insanlarla buluşturmayı amaçlayan  bir oyun olarak hazırlandı.

Abasıyanık'ın insan sevgisi, doğa sevgisi, yaşama sevinci ve gelecek umudu taşıyan öykülerinden derlenen oyun, bireyin yaşam alanlarında kendinden kopan, kendine yabancılaşan durumlarını ve aslında bireyin kendi içindeki tutsaklığını dile getiriyor.

İçeriden dışarıya, dışarıdan içeriye bakış açısıyla örülü Masallar, İnsanlar  Bir de Türküler insanın içsel özgürlüğünü yaşatan,bir masalı, bir insanı, bir türküyü halk tiyatrosunun öğeleriyle iç içe anlatıyor.

Bu önemli sosyal sorumluluk projesi kapsamında oyun, ilk durağını 14 Şubat 2014'te İzmir Buca Kapalı Cezaevi yapmıştı. Şakran Cezaevi'nde 4,5,6,7 Mart tarihlerinde gösterimler yapan oyun, 11-12-13 Mart'ta Şakran Cezaevi'ndeki gösterimlerine devam ettikten sonra 25,26,27,28 Mart tarihlerinde Foça Cezaevi'nde tiyatroyu cezaevindeki insanlarla buluşturmaya devam edecek.