#

HAMLET MAKİNESİ ÜSKÜDAR TEKEL SAHNESİ'NDE PRÖMİYER YAPIYOR

Heiner Müller yazdığı Hamlet Makinesi Ayşe Emel Mesçi rejisiyle 10 Mayıs Cumartesi İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında Üsküdar Tekel Sahnesi'nde tiyatroseverle buluşuyor. Dekor tasarımının Efter Tunç'a ait olduğu oyunun, ışık tasarımına ise Yakup Çartık imza attı.
Detay
#

'MASALLAR, TÜRKÜLER, BİR DE İNSANLAR' MAYIS AYINDA DA CEZAEVLERİNDE

Türk öykü dünyasının önemli yazarlarından Sait Faik Abasıyanık'ın öykülerinden uyarlanan 'Masallar, Türküler, Bir de İnsanlar' adlı eser, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde cezaevlerinde gösterilecek.
Detay
#

3 YIL İÇİNDE 160 BİN’E YAKIN MAHKUMA ULAŞMIŞ OLACAĞIZ

Uşak’lı usta tiyatro oyuncusu Turgay Tanülkü tarafından Sait Faik Abasıyanık’ın ölümsüz eseri “Son Kuşlar” adlı romanında esinlenerek sahnelenen “Masallar, Türküler, Bir de İnsanlar” oyun kader mahkûmları ile buluşuyor.
Detay
#

İSTANBUL DEVLET TİYATROSU'NDA BU HAFTA

"Üç Kız Kardeş" 6-11 Mayıs'ta Cevahir Salon 1'de seyredilebilecek. Heiner Müller'in yazdığı, Zehra Aksu Yılmazer'in Türkçeye çevirdiği ve Ayşe Emel Mesci'nin yönettiği "Hamlet Makinası" 10 Mayıs'ta yapacağı prömiyerin ardından, 11 ve 12 Mayıs'ta da Üsküdar Tekel Sahnesi'nde temsile çıkacak.
Detay
#

DEVLET TİYATROLARINDA PERDELER KAPANIYOR

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü mayıs ayında sergileyeceği oyunlarla birlikte 2013-2014 sanat sezonunda perdelerini kapatıyor.
Detay
#

İSTANBUL DEVLET TİYATROSU'NUN MAYIS AYI PROGRAMI AÇIKLANDI

İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun Mayıs ayı programı açıklandı. İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun mayıs ayı programına aylık program sekmesinden ulaşabilirsiniz. İyi seyirler.
Detay
#

ÇOCUKLAR 23 NİSAN'DA TİYATROYA DOYACAK

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle 20-30 Nisan tarihlerinde çocuk oyunlarını ücretsiz sahneleyecek.
Detay
#

MASALLAR, TÜRKÜLER BİR DE İNSANLAR NİSAN AYINDA DA CEZAEVLERİNDE

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ve İstanbul Devlet Tiyatrosu, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile birlikte bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor.
Detay