Haberler
#

İSTANBUL DEVLET TİYATROSU'NDA BU HAFTA

Çöl Fırtınaları’, ‘Güneş Batarken Bile Büyük’, ‘Yaşamak Denen Bu Zahmetli İş’, ‘Bülbül Susturulduğunda’ ve ‘Hamlet Makinesi’ gibi İstanbul Devlet Tiyatrosunun kapalı gişe oyunları bu hafta da tiyatroseverlere perdelerini açmaya devam edecek.
Detay
#

FİLİSTİN DRAMI DEVLET TİYATROLARI'NDA

"İstanbul'da Üsküdar Stüdyo Sahnede seyirciyle buluşan "Bülbül Susturulduğunda adlı oyun, Filistin'de yaşananları, savaşın tanıklarıyla gözler önüne seriyor.
Detay
#

BARIŞ GEZEGENİ MÜZİKLİ DANSLI ÇOCUK OYUNU 29 KASIM'DA

Ülker Köksal’ın yazdığı Levent Niş’in yönettiği Barış Gezegeni adlı çocuk oyunu 29 Kasım'da Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi'nde küçük izleyicilerimizle buluşuyor
Detay
#

KADINLAR DA SAVAŞI YİTİRDİ CEVAHİR SALON 2'DE

Curzio Malaparte'ın yazdığı, Galip Erdal yönettiği Kadınlar da Savaşı Yitirdi Turhan Açar ve Tahsin Saraç çevirisiyle dilimize kazandırıldı. 18 Kasım Cevahir Sahnesi Salon 2'de prömiyer yapan oyunun ışık tasarımını Akın Yılmaz yaptı. Dekor tasarımının Işın Mumcu'ya ait olduğu oyunun, giysi tasarımında ise Sena Pınar Sum imzası bulunmakta.
Detay
#

ÖDÜLÜNÜ KENAN IŞIK İÇİN ALDI

Direklerarası Seyircileri 14.Kez tiyatro dünyasını ödüllerle selamladı. Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Sahnesi’nde gerçekleşen törende Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı “Cimri” oyunundaki rolüyle layik görülen Zeynep Erkekli, “Birbirini iyi anlayan, çok seven, kıymet veren iki tiyatrocu olarak, çok güzel günler geçirdik, provalarda, turnelerde.” diyerek ödülünü yönetmeni Kenan Işık için aldı.
Detay
#

'TEK KİŞİLİK OYUNLAR HAFTASI' ANKARA'DA PERDE AÇIYOR

DT Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, 18-23 Kasım tarihlerinde düzenlenecek "Tek Kişilik Oyunlar Haftası"nda, 11 oyun sahnelenecek.
Detay
#

ÇÖL FIRTINALARI YERİNE NİCE YILLARA,GEÇTİM AMA TİYATRODAN VE PAŞA PAŞA TİYATRO YAHUT AHMET VEFİK PAŞA

Sanatçımın Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle iptal edilen Çöl Fırtınaları oyunu yerine Cevahir 1 Sahnesi'nde, 15-16-17-18-19 Ekim 2014 tarihlerinde Nice Yıllara, 21-22-23-24-25-26-28-29-30-31 Ekim 2014 tarihlerinde ise Geçtim Ama Tiyatrodan adlı oyunlarımız sahnelenecektir.
Detay
#

OYUN İPTALİ: ÇÖL FIRTINALARI

Sanatçımızın geçirmiş olduğu rahatsızlık (kalp krizi) nedeniyle Çöl Fırtınaları adlı oyunumuzun Ekim ayı içerisindeki tüm temsilleri iptal edilerek ileri bir tarihe ertelenmiştir. İsteyen seyircilerimiz biletleri iade edebilir ya da başka bir oyunumuzla değiştirebilirler. Elimizde olmayan bu değişiklik nedeni ile tüm seyircilerimizden özür dileriz. İstanbul Devlet Tiyatrosu
Detay