#

YENİ OYUN: NEHRİN SOLGUN YÜZÜ

Katherine Desouza kayıptır ya da öldürülmüştür. Öldüren kişi Kevin olabilir, olmayabilir de. Kevin ona yüklenen seri cinayetler suçlamasını kabul etmeyip masum olduğunu iddia etmektedir. Kevin’le arasında geçmişte gönül bağı olan Fay tutuk evinde onu sık sık görmeye gelmektedir. Katherine’in babası David kızının kayboluşunun altında yatan gerçeği ortaya çıkarabilmek için Fay ile arkadaşlık kurmaya başlamıştır. Ancak kullanılmakta olan kimdir, akıl oyunlarını oynayan kimdir?
Detay
#

YENİ OYUN: BAYRAK

Berkun Oya'nın yazdığı Bayrak'ta, polisiye bir cinayetle bir ailenin trajik çöküşünün öyküsü anlatılır.
Detay
#

YENİ OYUN: GÜNÜN ÇORBASI

Avrupa adım adım bir savaşa sürüklenirken, Amerika'da tabloid gazetelere karşı tiraj kaygısında olan bir gazetenin Pulitzer ödüllü muhabirinin ünlü bir restorana "günün çorbası"nın sır gibi saklanan tarifini ele geçirmek üzere gönderilmesiyle başlayan romantik bir müzikal komedi.
Detay
#

YENİ OYUN: ROMEO VE JULIET

Kan davalı iki ailenin çocukları olan Romeo ve Juliet'in trajik aşkları.
Detay
#

YENİ OYUN: AVRUPA

Toplumsal ve ekonomik açıdan çürümeye yüz tutmuş bir sınır kasabasına tren seferlerinin iptal edildiği gün gelen iki kaçak mülteci, ülkelerindeki savaştan kaçarken ekonomik sorunların yerli halk üzerinde yarattığı gerilimin kurbanlarına dönüşürler.
Detay
#

ECE OKAY'A YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU ÖDÜLÜ

Beşiktaş Çırağan Lions Kulübü tarafından bu yıl 23. kez verilen, "Türkan Kahramankaptan Özel Ödülleri" törenle sahiplerine takdim edildi.
Detay
#

EKİN YAZIN DOSTLARI TİYATRO ÖDÜLLERİ'NDE İSTANBUL DEVLET TİYATROSU'NA 4 ÖDÜL

5. Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödüllerini kazananlar belirlendi. Aydın Ergil, Nurdan Ergil, Hatice Erdem Dolu, Nevzat Yıldıran ve Aysel Sakarya'dan oluşan Ekin Yazın Dostları Seçici Kurulu 5. Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödüllerinde kazananları belirledi. İstanbul Devlet Tiyatrosu da bu önemli ödüllerde 4 ödül kazandı.
Detay
#

PAYİDAR TÜFEKÇİOĞLU'NA SAHNEDE SON VEDA

Usta oyuncu Payidar Tüfekçioğlu için Kerem Aydınlar Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde düzenlenen veda törenin ardından Tüfekçioğlu’nun naaşı sevenlerinin korteji eşliğinde camiye getirildi. Cenaze törenine sanatçısının eşi Mine Tüfekçioğlu, kızı Tılsım Tüfekçioğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik, Devlet Tiyatroları sanatçıları, dostları ve çok sayıda seveni katıldı. Sanatçının eşi Mine Tüfekçioğlu, taziyeleri kabul etti.
Detay