#

YENİ OYUN: TAMAMEN DOLUYUZ

Sam, konservatuvarın oyunculuk bölümünden mezun bir gençtir. Kendi alanında iş bulamadığı için, şehrin en lüks restoranlarından birinde rezervasyon görevlisi olarak çalışmaktadır. Tek isteği mesleğini yapabilmek ve gittiği oyunculuk görüşmelerinin birinden olumlu cevap almaktır. Ancak hali hazırda, çalıştığı restoranın bakımsız bodrum katında, üç kişinin işini tek başına üstlenerek
Detay
#

YENİ OYUN: ALYOŞA

Aliye Berger’in fırtınalı yaşamına bir tanıklık, yaratıcı ve efsanevi kişiliğine saygı duruşu niteliğinde bir oyun ALYOŞA
Detay
#

DÜDÜKLÜDE KIYMALI BAMYA 28 KASIM'DA SAHNEDE

Memet Baydur'un yazdığı, Serap Eyüboğlu'nun yönettiği Düdüklüde Kıymalı Bamya 28 Kasım'da Taksim küçük Sahne'de prömiyer yapıyor.
Detay
#

KARMAKARIŞIK 10 KASIM'DA PRÖMİYER YAPTI

İstanbul Devlet Tiyatrosu 2017-2018 sezonunda yeni oyunlarla perdelerini açmaya devam ediyor. Haldun Dormen rejisiyle sahnelenen efsanevi komedi Karmakarışık 10 Kasım 2017'de Cevahir 2 sahnesinde prömiyerini gerçekleştirdi.
Detay
#

NEHRİN SOLGUN YÜZÜ 28 EKİM'DE PRÖMİYER YAPTI

İstanbul Devlet Tiyatrosu ekim ayının 2017-2018 sezonundaki beşinci yeni oyunu Nehrin Solgun Yüzü 28 Ekim 2017'de Üsküdar Tekel Sahnesinde prömiyerini gerçekleştirdi.
Detay
#

AVRUPA VE ROMEO VE JULİET OYUNLARI 17 EKİM'DE PRÖMİYER YAPTI

İstanbul Devlet Tiyatrosu 2017-2018 sezonu açılışını 1 Ekim 2017'de Berkun Oya'nın Bayrak isimli oyunu ile yaptıktan sonra yeni oyunlarla izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor.
Detay
#

YENİ OYUN: KARMAKARIŞIK

"Küçük bir yalan sizden ne götürebilir ki, hiç hafife almayın belki de tüm ciddiyetinizi alıp, gülünç hallere sokabilir sizi. Bir kaçamak, bir yalan, bir ceset ve sürpriz yapan bir eş Karmakarışık olmanın kaçınılmaz tarifi..."
Detay
#

YENİ OYUN: DÜDÜKLÜDE KIYMALI BAMYA

Düdüklüde Kıymalı Bamya, yaygınlaşan dedikodu ve eğitimsiz toplum kültürünü eleştirirken, bunlara karşı olanların ötekileştirilmesini sorguluyor. Sabah kahveleri, fal tutkuları ve içi boş anlamsız sohbetleriyle küçük burjuva kadınlarının duyarsızlıklarına komik bir bakış sergiliyor. "İyi bir yemek, iyi bir demokrasiye benzer."
Detay