GEÇTİM AMA TİYATRODAN 7 EKİM'DE KÜÇÜK SAHNE'DE PRÖMİYER YAPIYOR

GEÇTİM AMA TİYATRODAN 7 EKİM'DE KÜÇÜK SAHNE'DE PRÖMİYER YAPIYOR

Yeton Neziray’ın kaleme aldığı, Senem Cevher’in çevirisini yaptığı Geçtim Ama Tiyatrodan oyunu Atilla Şendil rejisiyle 7 Ekim'de Küçük Sahne'de tiyatro severlerle buluşuyor. Dekor ve kostüm tasarımının Suzan Erbilgin'e ait olduğu oyunun ışık tasarımında Önder Arık'ın imzası bulunmakta. 

Geçtim Ama Tiyatrodan 7 Ekim'de Küçük Sahne'de prömiyer yaparken, devamında yine aynı sahnede iki hafta sürecinde gösterimlerine devam edecek.

Oyunun konusu ve oyuncu kadrosu ise şöyle:
Yeton Neziray’ın kaleme aldığı, Senem Cevher’in çevirisini yaptığı oyun, Kosova Devlet Tiyatrosu’nda geçmektedir. Uzun zamandır Devlet Tiyatrosu’nda çalışan ve maaşlarını alamayan tiyatro sanatçılarına Spor Bakanı Sekreteri tarafından bir emrivaki teklif gelir. Başbakanlık, Kosova’nın bağımsızlığını ilan edeceği tarihte sanatçıların bir gösteri yapmalarını ister. Ancak bağımsızlık günü belli değildir. Dahası başbakanlık genelgesinde konu sınırlaması/ sansür getirmiştir. Bu süreçte tiyatrodaki oyuncular, yapım için çalışmaya başlarlar. Ancak karşılarında devlet bürokrasi, rüşvet, çıkarcılık ve sahtekârlık vardır. 

Oyuncular:
Ozan Dağara, Selçuk Kıpçak, Gamze Yapar Şendil, Cengiz Baykal, Şahin Çelik

Orkestra 
Ergun Mustafa Perin , Hakan Ateş, Ari Aris, Edward Aris, Cenap Oğuz