GEÇTİM AMA TİYATRO'DAN D.T. KÜÇÜK SAHNE'DE

GEÇTİM AMA TİYATRO'DAN D.T. KÜÇÜK SAHNE'DE

Yeton Neziray’ın yazdığı Ali Atilla Şendil’in yönettiği 7 Ekim 2014’te prömiyer yapan ‘’Geçtim Ama Tiyatrodan’’ 24 Şubat-1 Mart haftasında Küçük Sahne’de tiyatro severlerle buluşmaya devam edecek.

Oyunun çevirisini yapan Senem Cevher aynı zamanda oyunda yönetmen yardımcısı olarak görev alıyor. Oyunun dekor ve kostüm tasarımı Suzan Erbilgin’e, ışık tasarımı Önder Arık’a aitken, oyunun müziklerini de Cenap Oğuz yaptı. Oyunda rol alan sanatçılar ise Şahin Çelik, Cengiz Baykal, Gamze Yapar Şendil, Selçuk Kıpçak, Ozan Dağara isimlerinden oluşuyor. Orkestrade ise Edward Aris, Ari Aris, Hakan Ateş, Ergun Mustafa Perin, Cenap Oğuz yer alıyor.

Oyunun konusu ise şöyle:
Yeton Neziray’ın kaleme aldığı, Senem Cevher’in çevirisini yaptığı oyun, Kosova Devlet Tiyatrosu’nda geçmektedir. Uzun zamandır Devlet Tiyatrosu’nda çalışan ve maaşlarını alamayan tiyatro sanatçılarına Spor Bakanı Sekreteri tarafından bir emrivaki teklif gelir. Başbakanlık, Kosova’nın bağımsızlığını ilan edeceği tarihte sanatçıların bir gösteri yapmalarını ister. Ancak bağımsızlık günü belli değildir. Dahası başbakanlık genelgesinde konu sınırlaması/ sansür getirmiştir. Bu süreçte tiyatrodaki oyuncular, yapım için çalışmaya başlarlar. Ancak karşılarında devlet bürokrasi, rüşvet, çıkarcılık ve sahtekârlık vardır.