Alyoşa


ALYOŞA

      (1 Perde / 1 saat 30 dakika)ALYOŞA
İlk Oynama Tarihi: 26 Aralık 2017

Siyah beyazın içindeki tonları başka hiçbir yerde bulamadığını söyleyip hayatı bir çocuk sevinciyle rengarenk gören, "İçtenlik öğretilmez. Ne yaşamda, ne sanatta. Okulu yoktur. Ne isem o oldum. Yaşadığım, güzellikleriyle, acılarıyla, aşklarıyla, ölümleriyle, başkaldırışım ve baş eğmelerimle, umutlarım ve umutsuzluklarımla yaşadığım, benim olan dünyayı yansıtmak istedim yapıtlarımda. … Ama en çok, tüm bunları kucaklayan ve adına hayat dediğimiz olaydan, serüvenden etkilendim. Aşkla yaşadım. Ölümler bile öldüremedi bu bendeki aşkı. Ve coşkuyla, aşkla, sevgiyle yarattım ne yarattımsa.” cümlelerini hayatının merkezine alıp doğaya, güzelliklere ve ruha inanan, eteklerinin içine kelebekler dikip onları öpüştüren, eserlerini tülbentlere, kasap kağıtlarına, çamaşırlarına basan, hiçbir ‘izm’ ile sınırlanamayacak sanatı ile bu ülkede kendisi olma, kendi gibi yaşama cesaretini göstermiş meraklı, öncü, düş dolu Aliye Berger’in fırtınalı yaşamına bir tanıklık, yaratıcı ve efsanevi kişiliğine saygı duruşu niteliğinde bir oyun ALYOŞA.


Not: 8 yaş ve üzeri seyircilerimizin izlemesi tavsiye edilir. Bu oyunumuzda mizansen gereği tütün mamülleri ile ateşli silah kullanılmaktadır.

Yeni Tiyatro Dergisi '6. Emek ve Başarı Ödülleri'
En İyi Kadın Oyuncu 
Seray Gözler 


OYUN FOTOĞRAFLARI
  • Berna Akbas  31/03/2018 00:32:45

   Çok güzel bir oyun. Aşina olduğumuz bu sanatçi ailenin onemli bir bireyi olan Aliye Berger'in hayatını izlemek çok keyifliydi. Seray Gözler büyük oyuncu..

  • Burcu Bal Yıldız  23/02/2018 10:09:26

   Merhaba, 22.02.2018 tarihinde izleme fırsatım oldu. Bir ağlayan ben miyim diye düşünüyordum ama yorumları okuyunca içim rahatladı :) Seray Gözler... Muhteşemsiniz. Tüm ekibin emeklerine sağlık.

  • Nevin Öztürk  31/01/2018 18:16:39

   Dün akşam Üsküdar Stüdyo Sahnede yaşayarak izledim... Ağladım ağladım ağladım... Seray Gözler siz ne muhteşem bir kadınsınız! Tüm ekibi kutluyorum. Sonsuz teşekkürlerimle...

  • Yaemin Can  15/01/2018 07:09:19

   Bu sezon devlet tiyatrosunun sahnelediği tüm oyunları görmüş biri olarak Alyoşa için izlediğim en iyi oyun diyebilirim. Uzun zamandır bir oyunda ağlamamıştım. Aliye berger'in yaşam öyküsü beni çok sarstı. Oyunda görev alan herkesi tebrik ederim. Seray Gözler müthiş oynuyor. Metin çok şiirsel. Dekor çok iyi. Herkes izlemeli, tiyatro, nostalji ve sanatseverler mutlaka izlesin derim.

  • İrem Ok  28/12/2017 23:10:27

   26 Aralık'ta prömiyerini izledim ve oyuna tek kelimeyle bayıldım ve oyundan oldukça etkilendim. Özellikle dekor çok iyiydi. Kesinlikle herkese tavsiye edebileceğim bir oyun.