XIX. DİREKLERARASI SEYIRCI ÖDÜLLERI, İSTANBUL

XIX. DİREKLERARASI SEYIRCI ÖDÜLLERI, İSTANBUL

Bu yıl 19. kez düzenlenen "Direklerarası Seyirci Ödülleri" açıklandı. Direklerarası Seyircilerinin oluşturduğu “Halk Jürisi” üyeleri, 2018 - 2019 tiyatro sezonunda İstanbul’da sahnelenen oyunları seyrederek; performans, tasarım ve yapım kategorilerinde başarılı olarak değerlendirdiği oyunları, oyuncuları ve tiyatroları belirledi.
   İstanbul Devlet Tiyatrosunun toplamda 4 ödüle layık görüldüğü kategoriler şöyle; Clive Staples Lewis 'ın yazıp, Irita Kutchmy’in uyarladığı Çağman Pala'nın çevirdiği ve Sabri Özmener'in rejisörlüğünü üstlendiği 'Narnia Günlükleri' oyunuyla Müzikal- Müzikli Oyun kategorisine layık görüldü. 
   Tableau (Tablo) Oyun kategorisinde Sönmez Atasoy’un yazdığı Okday Korunan’ın yönetip oynadığı, Yahya Kemal şiirlerinden oluşan “Kendi Gök Kubbemiz (Yahya Kemal)” oyunuyla layık görüldü. 
   Karden Kasaplar’ın yazıp Laçin Ceylan’ın yönettiği “Bir Peri Masalı Radyum Kızları” oyununda Rafiye Genç ve Sena Başdoğan Umut Veren Genç Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü.  Aynı oyunla Tasarım Ödülleri kategorisinde Dilek Kaplan En İyi Kostüm Tasarımı ödülüne layık görüldü. 
   Ödüller, 21 Nisan 2019 Pazar günü saat 20.30’da Kozyatağı Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek törenle sahiplerine verilecektir.
  Responsive image

"Kara toprak bağıracak ve ve çığlığı seni seni deli edecek!"

MEDEA KALİ

"Yanılsamalara değil, gerçek arzularına ve hayallerine kavuştuğun an, bu sana korku ve ürperti verecek."

İSTASYON

"Başkasının çocuğu olsaydı ne yapardın, soruyorum sana, senin çocuğunu öldürseler ne yapardın, herkes birinin çocuğu…” “Senin kardeşin benim kalbime burnunu soktu!... Oltalar suyun altında karıştı."

BAYRAK