7. EKİN YAZIN DOSTLARI ÖDÜLLERİ

7. EKİN YAZIN DOSTLARI ÖDÜLLERİ

Bu yıl 7. kez sahipleriyle buluşacak olan "Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri" açıklandı. Aysel Sakarya, Nurdan Ergil, Aydın Ergil, Saime Alkan, Nevzat Yıldıran ve Nursen Öztürk’ten oluşan seçici kurul 2018 - 2019 tiyatro sezonunda İstanbul’da sahnelenen oyunları seyrederek; performans, tasarım ve yapım kategorilerinde başarılı olarak değerlendirdiği oyunları, oyuncuları ve tiyatroları belirledi.
   İstanbul Devlet Tiyatrosunun toplamda 4 ödüle layık görüldüğü kategoriler şöyle; 
   Karden Kasaplar’ın yazıp Laçin Ceylan’ın yönettiği “Bir Peri Masalı Radyum Kızları” Yılın Oyunu ödülüne layık görüldü. 
   Clive Staples Lewis 'ın yazıp, Irita Kutchmy’in uyarladığı Çağman Pala'nın çevirdiği ve Sabri Özmener'in rejisörlüğünü üstlendiği 'Narnia Günlükleri' oyunuyla Ceren Karahan, Yılın Giysi Tasarımı ödülüne layık görüldü.
   Boris Vian’ın yazıp Ayberk Erkay’ın çevirdiği ve Burak Karaman’ın yönettiği “Kasaplığın Elkitabı” oyunuyla Behlüldane Tor, Yılın Sahne Tasarımı ödülüne layık görüldü. 
   Tracy Letts'in yazıp, Aslı Önal'ın çevirdiği ve Bilge Emin’in yönettiği “Aile Sırları” adlı oyunla İ. Önder Arık, Yılın Işık Tasarımı ödülüne layık görüldü.
   Ödüller, 28 Mayıs 2019 Salı günü saat 20.30’da Akatlar Kültür Merkezi’nde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.  Responsive image

"İntikam tanrıçaları! Kutsal evlilik yatağının nasıl kirletildiğini gördünüz. Gelin yardım edin. Babamın öcünü almak için kardeşimi gönderin. Bu acıyı tek başıma yüklenecek halim kalmadı."

ELEKTRA

"Oyuncular, yalnızca diğerlerinin anılarında yaşarlar. Dünyadaki en güzel şey hatırlanmaktır…"

GİYDİRİCİ

"Biz algılarla oynamıyoruz, algılar sizinle oynuyor."

#CEHENNEM