2016 -2017 SEZONUNDA GİYDİRİCİ İSTANBUL DEVLET TİYATROSU’NDA

2016 -2017 SEZONUNDA GİYDİRİCİ İSTANBUL DEVLET TİYATROSU’NDA

Ronald Harwood'ın yazdığı, Ergun Sav'ın çevirdiği ve Hakan Çimenser'in de yönettiği Giydirici adlı oyun 13 Ocak'ta Cevahir Salon 2'de prömiyer yaptı.

Tiyatronun birçok dalında çalışmış, kostümcülük de yapmış olan Ronald Harwood tarafından yazılmış olan oyunda, II. Dünya Savaşı sürerken, ölümüne tiyatro yapmaya çalışan bir tiyatro grubunun, Shakespeare’in “Kral Lear” adlı oyununu prova ederken yaşadıkları süreci, sahne gerisinde, kuliste oyun öncesi hazırlıkları ve zorlukları gurubun ünlü ve yaşlı tiyatro oyuncusu ile bu oyuncunun emektar giydiricisi arasındaki ilişkiyi merkeze alarak, savaşın ortasında sanat, adalet ve emek olgularını tartışmaya açıyor.

Oyunun Dekor Tasarımını Savaş Çevirel, Giysi Tasarımını İnci Kangal yaparken, Işık Tasarımında ise Akın Yılmaz imzası bulunmakta.  Oyun müzikleri Fırat Akarcalı'ya emanet edilirken Yönetmen Yardımcısı ise Celal Kadri Kınoğlu. 

Celal Kadri Kınoğlu, Hakan Çimenser, Rüyam Dirin, Hülya Gülşen, Ebru Demirdöven, Aral Seskir, Osman Tunca Soysal, Sinan Cem Çabuk, Evrim Feyza Geboloğlu, İpek Altınöz, Abdullah Yakın, Cem Şahin hayat veriyor. Prömiyer sonrasında seyirciden oldukça beğeni alan oyun, 2016 -2017 sezonu içerisinde Devlet Tiyatrosu sahnelerinde sahnelenmeye devam edecektir.