ÖDÜLÜNÜ KENAN IŞIK İÇİN ALDI

 ÖDÜLÜNÜ KENAN IŞIK İÇİN ALDI

Direklerarası Seyircileri 14.Kez tiyatro dünyasını ödüllerle selamladı. Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Sahnesi’nde gerçekleşen törende tiyatro seyirci ve sanatçısının gündemi ortaktı; “Yaşasın Hayat, Yaşasın Tiyatro”.

Törende, Ömer Şahinbaş Başkanlığı’nda oluşan tümü gönüllü ve mesleğin dışından sanatseverlerden oluşan Direklerarası Seyircileri Seçici Kurulu’nun 2013-2014 sezonunda,  İstanbul ve Kocaeli’nde çeşitli kategorilerde profesyonel ve amatör en başarılı bulduğu sanatçı ve kurumlara ödül verildi. 

Gecede 10.Vasıf Öngören Ödülü’nü de Aslı Öngören’in elinden Mehmet Esatoğlu aldı. Sürekli Mükemmeliyet Ödülü alan Defne Yalnız, “Bütün karanlıklara rağmen inadına sahne, inadına tiyatro” sözleriyle seyirci ve sanatçıların duygularını ifade etti. 

ÖDÜLÜNÜ KENAN IŞIK İÇİN ALDI
Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı “Cimri” oyunundaki rolüyle layik görülen Zeynep Erkekli, “Birbirini iyi anlayan, çok seven, kıymet veren iki tiyatrocu olarak, çok güzel günler geçirdik, provalarda, turnelerde.” diyerek ödülünü yönetmeni Kenan Işık için aldı. 

İKİNCİ DERECEDEN İŞSİZLİK YANIĞI OYUNUNDAKİ ROLÜYLE
Genç Yetenek Ödülleri arasında İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı oyunundaki rolüyle Berkay Tulumbacı da ödül alan sanatçılar arasındaydı.