'MASALLAR, TÜRKÜLER, BİR DE İNSANLAR' MAYIS AYINDA DA CEZAEVLERİNDE

'MASALLAR, TÜRKÜLER, BİR DE İNSANLAR' MAYIS AYINDA DA CEZAEVLERİNDE

Türk öykü dünyasının önemli yazarlarından Sait Faik Abasıyanık'ın öykülerinden uyarlanan 'Masallar, Türküler, Bir de İnsanlar' adlı eser, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde cezaevlerinde gösterilecek. 

Deneyimli oyuncu Turgay Tanülkü'nün başrolünde oynadığı ve 14 Şubat 2014 tarihinden itibaren İzmir'de bulunan Ceza İnfaz Kurumlarında sergilenmeye başlayan oyun sırasıyla tüm Ceza İnfaz Kurumlarında gösterilecektir. Abasıyanık'ın insan sevgisi, doğa sevgisi, yaşama sevinci ve gelecek umudu taşıyan öykülerinden derlenen oyun, bireyin yaşam alanlarında kendinden kopan, kendine yabancılaşan durumlarını ve aslında bireyin kendi içindeki tutsaklığını dile getiriyor. İçeriden dışarıya, dışarıdan içeriye bakış açısıyla örülü 'Masallar, Türküler, Bir de İnsanlar' insanın içsel özgürlüğünü yaşatan bir masalı, bir insanı, bir türküyü halk tiyatrosunun öğeleriyle iç içe anlatıyor. 

Tüm ülkeyi dolaşarak cezaevlerinde tiyatro gösterimi yapmanın 30 yıllık hayali olduğunu dile getiren Tanülkü, emekli olmadan önce böyle projeyi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirtmiştir. Güray Tonbul'un yönettiği oyunda Tanülkü'nün yanı sıra; Soner Akçay, İrfan Erdağı, Bahri Öztürk ve İsmet Ege Tonbul da rol alıyor.

MAYIS AYI
'Masallar, Türküler, Bir de İnsanlar' mayıs ayında da Kütahya, Eskişehir, Bozüyük ve Bilecik'te cezaevlerindeki insanlarla tiyatroyu buluşturmaya devam edecek. 

6600 SEYİRCİ
Cezaevinde gösterimler yapan  Masallar, İnsanlar, Bir de Türküler oyunu, tam 4660 kilometre yol yaparken, 33 oyun ile şuana kadar 6600 seyirciye ulaştı.