'HUZUR' 4 EKİM'DE STÜDYO SAHNE'DE

'HUZUR' 4 EKİM'DE STÜDYO SAHNE'DE

     İstanbul Devlet Tiyatrosu, yeni sezonda perdesini tiyatro sanatçısı Kenan Isık'ın, yazar Ahmet Hamdi Tanpınar'ın aynı adlı romanından uyarladıgı 'Huzur' oyunuyla açıyor. 

    Üsküdar Tekel Stüdyo Sahnesi'nde 4 Ekim 2016'da prömiyer yapacak olan oyunun Yönetmeni Nurullah Tuncer. Oyunda, Nimet İyigün Nalbant, Selen Nur Sarıyar, Ozan Özcan, Burak Çağlar, Melis Tuzcuoğlu, Yusuf Can Sancaklı, Kıvanç Kürkçü, Necmettin Amaç, Gökhan Türkal, Burcu Bahar Aydın, Rana Büyükyılmaz, Tolga Kortunay, Damla Ece Dereli, Kubilay Karslıoğlu, Hakan Elmasoğlu ve Orkun Gülşen rol alıyor.

     Ozan Demir, Esat Şar ve Can Feza Gündüz sokak çalgıcılarını canlandırdığı oyunun Dekor Tasarımını Behlüldane Tor, Kostüm Tasarımını Şirin Dağtekin, Müziğini Orhan Enes Kuzu, Koreografi İlyas Odman, Işık Tasarımını ise Önder Arık  üstleniyor.

Oyunun konusu kısaca şöyle:

     "İkinci Dünya Savaşının çıkmasına saatler kala Mümtaz, hasta yatağında yatmakta olan kuzeni İhsan’ın ilaçlarını yaptırmak üzere dışarı çıkar. İlaçların hazırlanmasını beklerken girdiği eskici dükkanında, geçirdiği son bir senenin olayları, bu olaylara etki eden tüm kişiler, hayatını şekillendiren her şey zihninde yeniden, aynı şiddetle canlanır. Mümtaz düşle gerçek arasında gidip gelirken aşkı, hayatı, ölümü yeniden sorgulamaya ve huzuru aramaya başlar."

2016-2017 sezonunun birlik ve beraberlik içinde coşkuyla geçmesini dileriz.
   
    İyi seyirler...