'ÇÖL FIRTINALARI (SELAHADDİN EYYUBİ) 28 MART'TA PRÖMİYER YAPIYOR

'ÇÖL FIRTINALARI (SELAHADDİN EYYUBİ) 28 MART'TA PRÖMİYER YAPIYOR

Tarık Ali ve Thorvald Steen'in yazdığı 'Çöl Fırtınaları (Selahaddin Eyyubi) M. Şakir Gürzumar rejisiyle 28 Mart'ta Cevahir Sahnesi Salon 1'de tiyatroseverle buluşuyor. Dekor tasarımının Şirin Dağtekin Yenen'e ait olduğu oyunun, ışık tasarımına ise Yakup Çartık imza attı.

'Çöl Fırtınaları (Selahaddin Eyyubi) 28 Mart'ta Cevahir Sahnesi Salon 1'de prömiyer yaparken, güçlü oyuncu kadrosu ile de dikkat çekmekte. Deniz Canefe ve Kenan Şahin'in dilimize kazandırdığı bu güzel oyunda dramaturg olarak da Selen Korad Birkiye yer almakta. Oyunun kısaca konusu ve oyuncu kadrosu ise şu isimlerden oluşmakta:

Hıttin savaşından sonra Kudüs’ü Selahaddin’in elinden almak isteyen Haçlı Ordusu, çölün kapılarına dayanmıştır. Haçlı Ordusu’nun komutanı Aslan Yürekli Richard, Selahaddin’in karşısına intikam hırsıyla dikilecektir. İki ordu da komutanlarında vücut bulur ve dile gelir. İşte o an, Çöl Arslanı Selahaddin’in liderlik  tılsımı  yırtıcı ve savaşçı bedeninde belirir. Ancak asıl soru, ruhundaki perdeleri kaldırdığında cevaplanmayı bekler: savaşın kaskatı yaptığı yüreğinin ardında saklı tuttuğu şey, Selahaddin’in gerçek zaferi midir, yoksa gerçek yenilgisi mi?

Oyuncular: 
Tolga Evren, Celal Kadri Kınoğlu, İlkay Akdağlı, Hakan Elmasoğlu, Nihal Tercan, Burcu Tuna, Yusuf Can Sancaklı

Savaşçılar: 
Derya Çisel Kuşkan, Gonca Kunduzcu, Nur Merve Akdemir, Batuhan Pamukçu, Onur Kurşun, Erdem Yılmaz, Tamer Serkan Subaşı, Emre Emin Aravi, Ali Ertekin, Suzan Sabancı, Diren Coşkun, Pınar Gülkapan, Selin Gören, Damla Gerçeker, Sena Tuğçe Güner, Ekin Vatansever, Buğra Ün, Emre Çaltılı, Anıl Acar, Arman Yıldız, Ozan Emre Altın, Yaşar Büker, Murat Turhan, Ahmet Ayaz Yılmaz, Murat Salih Kalfagil, İrem Gülnur Deniz, Ümit Deniz, Sibel Çelikoğlu, Duygu Baydur